Felhívások

Felmérik, mennyire volt rémes a távoktatás

pixabay
(Pixabay)

Kapott továbbképzést a távoktatáshoz? Kapott hozzá technikai felszerelést? Gondolt a pályaelhagyásra a távoktatás miatt?

Ilyen kérdések is szerepelnek abban a kérdőívben, melynek kitöltésére kéri a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége a magyar pedagógusokat.
Mint ahogy az SZMPSZ honlapján olvasható, az adatokat egy kutatáshoz szeretnék felhasználni. „Ezért kérjük, őszintén, a valóságnak megfelelően válaszoljanak” – áll a honlapon.

A pedagógusszövetség felméréshez írt tájékoztatója szerint a technológiai invázió vagy technostressz nemcsak információözönt jelent, hanem azt is, hogy egyre több eszköz kezelését, alkalmazását kell megtanulni a munkahelyeken is, és ez korosztálytól függően mind több frusztrációt, idegeskedést, aggodalmat, szorongást, félelmet, depressziót, fizikai betegséget hoz magával, és a munkaidő után kapott vállalati e-mailek a kimerültségig hajszolhatják az alkalmazottakat.

%d bloggers like this: