Hazai hírek

Járási járványtérkép: délen javul a helyzet, de a húsvét is fekete

járványtérkép

A járványtérkép számok jól alakulnak, de ha nem vigyázunk, húsvétkor mindent elronthatunk.
A jövő hétre közzétett becsült adatok alapján délen csak a losonci járás fekete, nagy változás nincs az eddigi helyzethez képest. Komárom és Kassa környéke javult, átkerült a piros zónába, ahol már csak kéthetente kell antigénteszt. A többi déli járással kapcsolatban az a pozitív hír, hogy nem számolnak már a helyzet romlásával.

Ennek ellenére az általános iskolanyitást nem lehet elrendelni, mivel országosan még mindig 3000 felett van (lesz a jövő héten is) a kórházban kezelt Covid-19 betegek száma – tehát továbbra is fekete az egész ország. Viszont április 12-től feltehetően ez a szám 3000 alá esik.

Ennek ellenére ha az országos Covid-automatát nem módosítják, csak április 19-re tehető az iskolanyitás, addig a helyi járványszámok alapján egyénileg dönt minden iskola és a regionális közegészségügyi hivatal, hogy mely gyerekek (stratégiai ágazatokban dolgozó szülők stb.) és mely évfolyamok járhatnak iskolába.

Epidemiologicka situacia_210330