Hazai hírek

Gröhling együtt fog tüntetni a pedagógusokkal – talán

tüntetni fognak
Branislav Gröhling

„Ha az iskolaügyi alkalmazottak tüntetni fognak amiatt, mert nem emelkednek a bérek, alighanem velük tartok” – jelentette ki Branislav Gröhling oktatási miniszter.

Az iskolaügyi szakszervezet egyelőre sztrájkkészültséget hirdetett, és június 15-re tiltakozó nagygyűlést tervez Pozsonyba.

Gröhling azt mondta, folyamatosan tárgyal Igor Matovič pénzügyminiszterrel a béremelésről, egyelőre eredmény nélkül. Rámutatott, hogy az alacsony bérek miatt már idén rengeteg tanár fog hiányozni az iskolaügyből, főleg nyelvtanárok, valamint matematika- és informatikatanárok.

Hangsúlyozta, hogy a minisztérium 10 százalékos béremelést akar elérni. Az ő elképzelése szerint 6 százalékos emelés járna mindenkinek, 4 százalékról pedig az iskolaigazgatók döntenének, és olyan szakokat tanítók kapnák, akikből legnagyobb hiány van.

%d bloggers like this: