Hazai hírek

Jövőre már nem lesz félévi szünet

naptár
(Pixxabay)

Jövőre már nem lesz félévi szünet. Az oktatási minisztérium törölt egy szabadnapot az iskolai alkalmazottak és a diákok naptárából.

Eltörölte az oktatási tárca a félévi bizonyítványok kiosztása utáni egynapos szünetet. Az iskolai szüneteket szabályozó új rendelet május 30-án lép életbe, és a félévi szünet már nem szerepel benne.

Az oktatási dolgozók szakszervezete tiltakozott a javaslat ellen, álláspontja szerint semmi sem indokolja a félévi szünnap eltörlését. „Az egynapos szünet pszichológiai szempontból választja szét a két félévet. Nélküle a diákok észre se vennék, hogy lezárult az első félév és kezdődik a második, nem lenne idejük kiértékelni magukban az eredményeiket és átgondolni, hogy miben kell javulniuk” – szólt a szakszervezet érvelése az egy munkaszüneti nap eltörlése ellen.

A minisztérium szerint viszont a félévi szünetnek semmi hozadéka nem volt a diákok számára, és szerinte az iskolai alkalmazottak és a szülők számára is csak gondot jelentett.