Hazai hírek

Szoktassák rá a cigire és a piára a diákokat, akkor több lesz a fizetésük!

béremelés oktatásügy a cigire
Richard Sulík (Fotó: Sulík FB-oldala)

Szoktassák rá a cigire és a piára a diákokat, és ne feledkezzenek meg a hazárdjátékokról sem…
Ezt üzente Richard Sulík, az oktatási tárcát irányító SaS elnöke a pedagógusoknak. Hangsúlyozva persze, hogy viccről van szó. Mégpedig egy rossz viccről, ami azt szemlélteti, mennyire abszurd Igor Matovič gondolkodása.

Igor Matovič a cigaretta, az alkohol és a hazárdjátékok adójának megemeléséből finanszírozná a 10 százalékos béremelést az iskolaügyben – a béremelést és az adóemelést egy csomagban terjeszti elő.
Az SaS nem hajlandó megszavazni az adóemelést, és tiltakozik az ellen, hogy Matovič a két dolgot összekösse. Követeli, hogy Eduard Heger kormányfő lépjen közbe, Matovič pedig minden feltétel nélkül írja alá a 10 százalékos béremelést, mert van rá pénz, ugyanis a magas infláció miatt több pénz folyt be az államkasszába.

BÉREMELÉS AZ ISKOLAÜGYBEN – ZSAROLÁSSAL, TÚSZEJTÉSSEL