Hazai hírek

Béremelés az iskolaügyben – zsarolással és túszejtéssel

pedagógusbérek emelése egyes adók
Branislav Gröhling

Kikelt az oktatásügyi miniszter és pártja, az Sas Igor Matovič ellen, aki az iskolaügyi alkalmazottak bérének 10 százalékos emelését egyes adók megemeléséhez köti. Az SaS ugyanis korábban többször világosan leszögezte, hogy nem támogat semmilyen adóemelést.

Az SaS szerint Matovič túszul ejtette a tanítókat és velük zsarolja az SaS-t. A párt közölte, hogy megvétózza az adóemelést (ezzel a béremelés is kútba esne), és az SaS követeli, hogy Eduard Heger kormányfő végre lépjen fel Matovič módszerei ellen.

„Hiszen Pavel Ondek iskolaügyi szakszervezeti vezető is kijelentette a Matovičcsal való tárgyalás után, hogy a béremelést az államhoz eddig befolyt magasabb adókból is lehetne finanszírozni, Matovič mégis adóemeléshez köti, túszul ejtve ezzel a tanítókat”

– közölte az SaS.

„Követeljük, hogy Eduard Heger kormányfő érje el, hogy Matovič mindenféle feltétel és kifogáskeresés nélkül írja alá a pedagógusbérek emelést”

– tette hozzá az oktatási miniszter, Branislav Gröhling pártja.

MÉGIS MEGKAPJÁK A 10 SZÁZALÉKOS BÉREMELÉST AZ ISKOLAÜGYI ALKALMAZOTTAK