Hazai hírek Vélemény

Úgy fest, igazából senki sem akarja emelni a béreket az iskolaügyben

Sztrájkkészültség senki sem akarja emelni
Az évi 10 százalékos emelésre vonatkozó választási ígéret (Fotó: pedagóguskamara)

Hiába mutogatnak egymásra a politikusok, hogy ki miatt nincs fizetésemelés az iskolaügyben, mindannyian felelősek.

Teljesen méltatlan, ami a pedagógusbérek körül zajlik a kormánypárti politikusok között.
„A nyilvános veszekedéseik csak azt szolgálják, hogy melyikük tudja a másikra hárítani a felelősséget, pedig a béremelés mindannyiuk közös felelőssége” – jelentette ki az Oktatási Elemzőközpont (CVA) munkatársa, Michal Rehúš a TASR-nek. Feleslegesen reménykedik bármelyikük is abban, hogy a végén majd „jól jön ki ebből” és politikai pontokat szerez, mert a nyilvánosság úgy értékeli a helyzetet, hogy igazából senki nem akarja emelni a fizetéseket (bár nyilván ez így nem igaz).

De sem a kormányfő, sem Matovič, sem Gröhling nem mondhatja, hogy őt nem terheli felelősség, csak a többieket

– jelentette ki az elemző. Hozzátette, a béremelés nemcsak a magas infláció miatt elengedhetetlen, ugyanis az Európai Unió és az OECD tagországaival összehasonlítva évek óta majdnem a hazai pedagógusok keresik a legkevesebbet.

%d