Hazai hírek

A nyári táborban külön karanténszobát kell kialakítani

nyári tábor, karanténszoba

Amint Covid-19-fertőzés bukkan fel a nyári táborban, azonnal be kell azt zárni és hazaküldeni a gyerekeket.
A szülőket erre a tábor elején köteles figyelmeztetni a szervező, mert ilyen esetben a szülőnek kell elmennie a gyerekért és haladéktalanul hazavinni. Ezért a szülőnek a tábor egész ideje alatt elérhetőnek és „útrakésznek” kell lennie.

Ha fertőzés gyanúja merül fel a táborban, az érintett gyerekeket és közeli kontaktusaikat azonnal el kell különíteni az erre a célra előre kijelölt helyiségekben. A regionális közegészségügyi hivatalt is azonnal értesíteni kell. Továbbá fertőtleníteni kell a helyiségeket, az ebédlőt és a konyhai eszközöket is.

A NYÁRI TÁBOROZÁS SZABÁLYAI 2022-BEN

%d bloggers like this: