Egyéb kategória Szabadidő

Schwajda György: Soha többé iskola

Schwajda György mesejátéka a szerző „Nincs többé iskola” című műve alapján készült. A mű a Színjátszók Kiskönyvtára sorozatban jelent meg 1981-ben.

Melyik gyerek szeret illedelmesen viselkedni a színházban? Ugyan melyikünknek nem támad kedve olykor bekiabálásaival nógatni a szereplőket, vagy akár tevőlegesen résztvenni az izgalmas cselekményben. Schwajda György eleve számít a kis nézők aktivitására; nekik kell igazságosan bíráskodni az egerek és a mesebeli hét törpe világraszóló ügyességi és szellemi vetélkedőjében, amelynek tétje: visszaszolgáltatják-e az egerek a szeptember 1-jére virradó utolsó percet, amit zsákmányul ejtettek, vagy marad örökké augusztus 31-e és így Nincs többé iskola!

  • Szereposztás: Bagarol – Márkus László
  • Mária Terézia – Váradi Hédi
  • Baltazár – Tomanek Nándor
  • Kisbalta – Pathó István
  • Kuka – Harkányi Endre
  • Cézár – Tímár Béla
  • Bemondó – Erőss Anna
  • zenei munkatárs: Molnár András
  • dramaturg: Molnár Magda
  • rendező: Siklós Olga

A Rádiószínház műsora, 1978.