Hazai hírek

Zárva lesznek péntekenként az iskolák?

fűtés, távoktatás, iskolabezárás, Péntekenként távoktatás, hosszabb karácsonyi szünet
(Pixabay)

20 fok az osztályban, a folyosón 18, a tornateremben 15.
Péntekenként távoktatás, végső esetben hétfőnként is.
Hosszabb karácsonyi szünet – ezek a javaslatok is felmerültek a drága energia miatt.

A környezetvédelmi minisztérium elemzői készítettek javaslatokat a kormány számára, hogyan lehetne takarékoskodni az energiával a középületekben, ezekből kell válogatni.

A felsoroltakon kívül szerepel a javaslatok között, hogy nem lenne meleg víz a középületekben, a hivatalokban pénteken és hétfőn home office munkavégzést rendelnének el. Itt jött a képbe, hogy péntekenként tanítás sem lenne. Ennek köszönhetően hétvégén három napig nem kellene fűteni az iskolákat.
Emellett betiltanák a hűtők, mikrohullámú sütők használatát a közintézményekben, korlátoznák a világítást is.

GRÖHLING TILTAKOZIK AZ ISKOLÁK BEZÁRÁSA ELLEN

Eduard Heger kormányfő, ideiglenes oktatási miniszter ellenzi a távoktatást. A járvány után mindenki szélsőséges megoldásként tekint erre a lehetőségre, de a helyzet is szélsőséges lesz a télen.
A kormánynak már nagyon gyorsan kell döntenie: a hivatalokban szinte biztosan életbe léptetik ezeket a megoldásokat, a kérdés az, hogy meddig mennek el az iskolák esetében.