Hazai hírek

Az új miniszter fő feladata elkerülni a távoktatást

Horecky, kinevezés
(Fotó: Facebook – Zuzana Čaputová)

Mindenekelőtt az iskolák energiaszámlák miatti gondjainak megoldását várja mindenki az új minisztertől – jelentette ki Zuzana Čaputová államfő Ján Horecký oktatási miniszter kinevezése után.

„Ezeknek a problémáknak a megoldása nem tűr halasztást, az egész társadalom egyetért abban, hogy nem lehet ismét bezárni az iskolákat”
– mondta az államfő.
Az új minisztertől ezekre a szinte egzisztenciális problémákra vár mindenki megoldást, minél rövidebb időn belül.

„Ön mondott egy nagyon szimpatikus mondatot a bemutatkozó beszélgetésünkkor. Hogy tisztában van a saját korlátaival, és szakértőkkel kell körbevennie magát egy ilyen bonyolult és szerteágazó tárca irányításához”

– jegyezte meg Čaputová.

Az államfő azzal folytatta, a kormánykoalíció „konzervatív beállítottságú szakértőt” keresett a posztra.

„Ez a feltétel teljesült. A kinevezése után azonban Ön már nem egy külön világnézetet valló iskolahálózat menedzsere, hanem közszereplő, akivel szemben nagy elvárásai vannak a társadalom minden szeletének, a legnagyobb elvárás pedig az, hogy mindenkivel tárgyilagos és pártatlan legyen”

– mondta a katolikus körökből érkező új miniszternek a köztársasági elnök.