6. osztály Matematika

Matematika 6. o. – A tizedestört szemléltetése a számegyenesen

A tizedestört szemléltetése a számegyenesen
Miklós György

A tizedestört szemléltetése a számegyenesen – a számok távolsága a számegyenesen.

Az EduTV magyar nyelvű matematika órái a 6. osztály számára. Az EduTV  a Szlovák Köztársaság Oktatási, Tudományos, Kutatási és Sportminisztériumának projektje. A tanulók, de a tanárok és a szülők számára is oktatási eszköz, különösen akkor, ha egy tanuló különböző okok miatt nem tud részt venni az órákon. A videókat az állami oktatási programoknak megfelelően a tantárgyak céljainak és tartalmának megfelelően dolgozzák fel.

A törteknél tanultuk, hogy ha tizedeket akarunk ábrázolni, akkor az 1 egészet 10 egyenlő részre kell felosztani.
Századok ábrázolása: Ha a tizedes törteket le lehet egyszerűsíteni tizedekké, akkor egyszerű a feladatunk.

Tanár: Miklós György
Értékelő/konzulens: Horváth Géza

https://viki.iedu.sk/content/AnZu9msAUz/EDUTV_MAD/22_MADMAT_6r_desatinne_cislo_na_cislenej_osi.pdf