Hazai hírek

Az érsekújvári magyar gimnazistákat dicsérte Čaputová

(Az érsekújvári Pázmány Péter magyar gimnázium felvételei)

Zuzana Čaputová államfő mai dél-szlovákiai körútja során az érsekújvári Pázmány Péter Magyar Tannyelvű Gimnáziumban is járt, ahol a diákokkal beszélgetett.

„Nagyon kedves és érdekes beszélgetésre került sor a magyar tanítási nyelvű Pázmány Péter Gimnázium diákjaival Érsekújvárban. Az iskola külön figyelmet szentel a demokratikus és az európai értékeknek, érdekes kérdéseket kaptam a diákoktól, és hálás vagyok ezért a találkozóért” – mondta az államfő a TASR állami hírügynökségnek.

A gimnázium képriportban számolt be közösségi oldalán az államfő látogatásáról. Peternai Zsuzsanna, a Pázmány Péter Gimnázium kapujában várta az államfőt, aki a szívélyes fogadtatást követően kötetlen, baráti beszélgetést folytatott a gimnázium diákjaival. Büszkék vagyunk arra, hogy még mindig létezünk. Örömmel tölt el bennünket, hogy személyesen is megtisztelte az iskolánkat, amely tavaly ünnepelte fennállásának 180. évfordulóját.

érsekújvári

%d bloggers like this: