Hazai hírek

Küldik az iskoláknak az új tantervet

Horecky, Küldik az iskoláknak az új tantervet
Ján Horecký oktatási miniszter

A tanév végéig minden iskola megkapja az új (keret) tantervet, leginkább azért, hogy tudják, hogyan tanítanak majd szeptembertől a kiválasztott 40 alapiskolában, amely között három magyar van.

A kerettanterv közzétételét Ján Horecký oktatási miniszter jelentette be. Megerősítette, hogy már aláírta az új állami oktatási programot, és azt néhány héten belül megkapja az összes iskola.

Horecký tájékoztatása szerint a tantervet most véglegesítik, több száz észrevételt és megjegyzést vettek figyelembe az átdolgozása során. Ugyanis számos szakmai szervezet tiltakozott a tervezett változtatások ellen, a pedagógus szakszervezet például azt kifogásolta, hogy átgondolatlan és csak káoszt eredményez.
A fő változás, hogy az alapiskolában alsó és felső tagozat helyett három ciklusban tanítanák a gyerekeket.