Felhívások Versenyek

Nincs pénz, csúszik a Tompa Mihály verseny megrendezése

Tompa csúszik

2023-ban a jubileumi, harmincadik Tompa Mihály Országos Versenyt rendezi meg Rimaszombatban a Csemadok, lezajlottak az előfordulók, az országos elődöntő, ismert a döntősök névsora. Nincs pénz, csúszik a verseny. A seregszemlét azonban pénzhiány miatt nem tudják megtartani a tervezett időpontban, április utolsó hétvégéjén.

Sajnos, a rendezvények megszervezése támogatások nélkül nem lehetséges, a döntőre június közepén kerül sor, bízva abban, hogy a Tompa Mihály Országos Verseny legnagyobb támogatója, a Kisebbségi Kulturális Alap addigra meghozza döntését, hogy milyen összeggel támogatja a vers- és prózamondók ünnepét, fesztiválját

– tájékoztatott ma a Csemadok Országos Tanácsa a verseny elhalasztásáról.
Egyúttal arra kérte a döntősöket, készüljenek a versenyre, mert június közepén Rimaszombatban megrendezi a szavalók országos versenyét.

%d bloggers like this: