Hazai hírek

Egy tornaóra a feje tetejére állítja az egész tanítást

testnevelés
(Fotó: Pexels)

Akár elbocsátásokkal járhat, rengeteg dolgot kell átszervezi miatta, és rendkívül rövid az idő szeptemberig a heti plusz egy tornaóra bevezetésére, például gond új tornatanárt keríteni. Emellett a haszna is kérdéses. A Szlovák Tanítói Kamara ezért arra kéri az államfőt, ne írja alá a módosítást.
A változást képviselői javaslatként (OĽANO, Sme rodina) fogadta el a parlament, de az új oktatási miniszter  egyenesen megvalósíthatatlannak tartja, és azt ígéri, tesz valamit.

A tanítói kamara rámutatott, hogy a minisztériumnak az egész kerettantervet át kell dolgoznia, mely tantárgyak rovására lehet bevezetni a plusz testnevelésórát (miközben a minisztérium ellenzi a változást).

Emellett
– az iskolaigazgatónak át kell alakítania az intézmény pedagógiai programját
– emiatt az iskolatanácsnak is össze kell ülnie
– tekintve, hogy átlagban 12 osztály van egy-egy iskolában, új testnevelőtanárokat is kell alkalmazni, teljes állásban, heti 24 órával
– emiatt más tanárokat el kell bocsátani, például azokat, akiktől órákat vesznek el a tornaóra miatt, így nem lesz meg a heti kötelező óraszámuk
– a kamara szerint legalább az iskolák felében nem lehet megtartani a plusz órát, mert annyi osztály van, hogy lehetetlen beosztani köztük a tornatermet
– ráadásul osztott testnevelésórák vannak, fiúknak, lányoknak

A kamara szerint a képviselőknek lenne szükségük több mozgásra, mert az segíti a józan gondolkodást is, emellett az alapvető matematikai műveleteket is gyakorolhatnák, mert akkor simán össze tudták volna adni a szavazás előtt, hogy ez a plusz tornaóra a jelenlegi körülmények és az állam által biztosított feltételek mellett sehogy sem jön ki.

Eldőlt: Kötelező a heti három iskolai testnevelésóra!