Hazai hírek

Mégsem kell ősszel dupla annyit fizetni a szülőknek a tankönyvekért

MTI / Balázs Attila millió
MTI -felvétel

Az oktatási miniszter ma bejelentette, hogy további 10 millió eurót ad a tárca tankönyvvásárlásra a következő tanévre.

Ugyanis a 2023/24-es tanévre csak 5,5 millió euró volt előirányozva erre, míg az előző évben 11,4 millió. Ez azt jelentette volna, hogy az iskolák a saját költségvetésükben lettek volna kénytelenek keresgélni plusz összegeket, vagy a szülőknek durván még egyszer annyi pénzt kellett volna befizetniük például gyakorló-foglalkoztató füzetekre stb., mint eddig.

Az új, szakértői kormány minisztere, Daniel Bútora kész helyzet elé került a kinevezése után, mert a pénzkeret már korábban jóvá lett hagyva. Bútora május végén azt nyilatkozta, megpróbálnak további forrásokat keresni, de garantálni nem tud semmit. Ma azt nyilatkozta, sikerült megegyezni Ódor Lajos kormányfővel és Horváth Mihály pénzügyminiszterrel a további támogatás előkerítéséről.

A feleakkora tankönyvtámogatás főleg az alsó tagozaton okozott volna gondot. Itt a foglalkoztató munkafüzeteket nem tudják továbbadni a gyerekek a következő évfolyamoknak, mert azokban oldják meg a feladatokat.