Fizika Tanuljunk

Villamossági alapismeretek

A mindennapi életünk ma már elképzelhetetlen villamos áram nélkül. A környezetünkben lévő háztartási, szórakoztató, kényelmi és kommunikációs eszközök szinte kivétel nélkül villamos árammal működnek. Az ipar, a közlekedés, a távközlés berendezései, gépei mind-mind villamos energiát igényelnek a működésükhöz. Ezért a gépész és közlekedésmérnök szakos hallgatóknak is érdemes megismerkedni a villamossági alapismeretekkel, az áram törvényeivel, tulajdonságaival. Annál is inkább mert minden bizonnyal azok a technológiai berendezések, gépek, alkatrészek, amelyeket mérnökökként tervezni, üzemeltetni fognak valamilyen formában villamos működtetésűek lesznek.

VILLAMOSSÁGI ALAPISMERETEK

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download

%d bloggers like this: