Felhívások Hazai hírek

Hapcikirály • mesebérleteseknek Komáromban

Február 28-29-én a mesebérletesek a Hapcikirályt láthatják délelőtt 9:00 és 11:00 órától a Komáromi Jókai Színházban. A színpadi adaptáció Lázár Ervin meséje nyomán készült.

Kopár vidéken poroszlók vezetnek egy megbilincselt asszonyt. Azért taszigálják, mert tüsszentett. A poroszlók szerint náthás, a vádlott ezt tagadja, ő csak a napba nézett. Hapci király birodalmában ugyanis senki nem tüsszentheti el magát. Hapci király nagy király. Mit nagy, a legnagyobb! Nem fél ám az semmitől, sem sárkánytól, sem cápától, sem a saját árnyékától. Egy dologtól retteg csupán, az orrfacsaró náthától, a kirobbanó tüsszentéstől!
Szereposztás:
 • DÍSZLET – ÉS JELMEZTERVEZŐ: Lőrincz Melinda m.v.
 • ZENE: Szirtes Edina m.v.
 • ZENEI VEZETŐ: Cserta Balázs m.v.
 • KORREPETÍTOR: Pálinkás Andrássy Zsuzsanna
 • KOREOGRÁFUS: Róvó Tamás m.v.
 • DRAMATURG: Varga Emese
 • BÁB – TANÁCSADÓ: Varga Péter m.v.
 • ÜGYELŐ: Nagy László
 • SÚGÓ: Leczkési Dóra
 • A RANDEZŐ ASSZISZTENSE: Balaskó Edit
 • RENDEZŐ: Lőrincz Zsuzsa m.v.