Felhívások

XVII. Kaszás Attila Versmondó Fesztivál

A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége, a komáromi Jókai Mór Alapiskola, Komárom Város és a Városi Művelődési Központ 2024. június 15-én a Jókai Napok kísérő rendezvényeként meghirdeti a XVII. Kaszás Attila Versmondó Fesztivált.

A verseny Kaszás Attila, a sajnálatosan fiatalon elhunyt komáromi származású kiváló színművész máig elevenen élő emléke előtt tiszteleg. Az ő tragikusan félbeszakadt sikeres pályája példaként szolgál minden feltörekvő tehetséges fiatalnak.

Célunk, hogy újabb bemutatkozási lehetőséget biztosítsunka tehetséges versmondó diákok számára, és ráirányítsuk a figyelmet a klasszikus és modern magyar költészetre.

XVII. Kaszás Attila Versmondó Fesztivál

Három kategóriában várjuk a nevezéseket:

I. kategória: az alapiskolák 1-4. évfolyamos tanulói

II. kategória: az alapiskolák 5-9. évfolyamostanulói, valamint a nyolcosztályos gimnáziumok 1–4. évfolyamos tanulói

III. kategória: középiskolák 1-4. évfolyamos tanulói

A versmondók két költeménnyel készülnek:

•egy kötelezően választott és

•egy tetszés szerinti művel.

A kötelező verset a korosztálynak megfelelően Móra Ferenc, Kányádi Sándor vagy Radnóti Miklós életművéből kell választaniuk a jelentkezőknek.

A vetélkedő fordulói: iskolai és országos döntő 2024. június 15-én, szombaton, Komáromban.

Ez utóbbin minden kategóriából az iskolai forduló legsikeresebb tanulói vehetnek részt.

A fennálló gazdasági helyzet sajnos a szervezőket is megszorításokra kényszeríti, így a jelentkezők számát az iskola összlétszámának arányában határoztuk meg: 50 főig: 1 tanuló; 150 főig kategóriánként 2-2 tanuló; 150 fő fölött kategóriánként 3-3 tanuló.

A versenyfelhívás teljes szövegét itt találják meg.

Jelentkezési link: https://forms.gle/y5zsCxj3qLYKXvVu9