Hazai hírek

A tanítói kamara ellenzi a mobiltelefonok iskolai betiltását

mobiltelefonok gyerek
(Fotó: Pexels)

Jó, hogy foglalkozik a miniszter a mobiltelefonok kérdésével, de ne tiltsa be az iskolai használatukat. Legfeljebb az alsó tagozaton – ez a Szlovák Tanítói Kamara álláspontja Tomáš Drucker terve kapcsán. A miniszter az alsó tagozaton betiltaná, a felső tagozaton korlátozná a mobilhasználatot.

A kamara szerint az órák közti szünetekben kellene betiltani a mobilhasználatot, és nem az órákon, mert a felső tagozaton sok helyen már az oktatásban használják ezeket az eszközöket. A korlátozás módját ezért meg kell fontolni. Az alsó tagozaton lehet teljes tiltás.

A Szlovákiai Alapiskolák Szövetségének (ZZSŠ) elnöke, Eva Horníková azt mondja, betilthatják a mobilokat, de akkor az összes iskolát lássák el elegendő technikai-információs eszközzel, táblagépekkel, mert iskolai felszerelés híján sok órán a gyerekek a saját mobiljukat használják a tanuláshoz.
Jelenleg minden iskola maga szabályozza a telefonok használatát, a minisztérium ezt akarja egységesíteni.