Felhívások Hazai hírek

XXII. Országos Óvodapedagógiai Konferencia • felhívás

2024-ben is áta kívánják adni a Vankó Terike-díjat a XXII. Országos Óvodapedagógiai Konferencián, amelyre az alábbi linken lehet jelentkezni 2024. március 20-ig.

A díj annak az óvodapedagógusnak ítélhető oda, aki munkája során emberi hozzáállásával, szakmai elhivatottságával, pedagógiai-közéleti tevékenységével példával szolgál környezete számára, és jelentős erőfeszítéseket tesz regionális, illetve országos szinten az óvodák szakmai színvonalának emeléséért.

A díjazásra ajánlott óvodapedagógusra magánszemélyek és közösségek tehetnek javaslatot szintén március 20-ig az alábbi linken. Odaítéléséről az SZMPSZ Óvodapedagógusok Országos Társulásának kijelölt kuratóriuma dönt.

Vankó Terike-díj
Az Óvodapedagógusok Országos Társulásának megalapítója és az évente rendezett konferencia megálmodója Vankó Terike, aki egész életében a magyar óvodák megmaradásáért dolgozott. Minden évben olyan óvodapedagógus kapja meg a róla elnevezett díjat, aki kiemelkedő eredményt ért el szakmájában.

A Vankó Terike-díj tárgyi emléke