Hazai hírek

Id. Andrássy Gyula, a sorsfordító politikus

Id. Andrássy Gyula, a sorsfordító politikus címen nyílik monografikus kiállítás a Szlovák Nemzeti Múzeum – A Szlovákiai Magyar Kultúra Múzeumában 2024. május 15-én, 18:00 órakor. A kiállítás alapját a SzNM – Betléri Múzeum 2023-ban megrendezett In Effigie – Id. Andrássy Gyula, a legnagyob európai magyar című kiállítás adja.

Id. gróf Andrássy Gyula (1823-1890) az európai politikatörténet megkerülhetetlen alakja volt: az 1848-as szabadságharc résztvevője, majd Magyarország miniszterelnöke, az osztrák–magyar kiegyezés egyik előmozdítója és véghezvivője, aki végül 1867-ben Budán magyar királyi párrá koronázta I. Ferenc József osztrák császárt és Erzsébet császárnét. A kiállításon a SzNM – Betléri Múzeum jóvoltából eredeti dokumentumokon és műtárgyakon keresztül mutatják be Andrássy pályáját és magánéletét.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

Időpont: 2024. május 15., 18:00
Helyszín: Brämer-kúria, Pozsony, Žižkova 18.
A kiállítást megnyitja: Barczi Gyula, művészettörténész
Közreműködik: Herencsár Viktória, cimbalom-művész