Hazai hírek Oktatás

Tesztelés9 – eredmények

Tesztelés9
Tesztelés9

A Tesztelés9 magyar nyelv és irodalom tesztet 137 iskola 2 552 tanulója írta meg. A vizsgázó tanulók átlagos sikerességi aránya 63,9 % volt. A lányok 66,7%-os, a fiúk 61,3%-os sikerességi arányt értek el. A lányok és a fiúk eredményei közötti különbség nem szignifikáns.

A pozsonyi régió 4 iskolájának tanulói (73,0%) közepesen szignifikánsan jobban teljesítettek az országos átlagnál. A kassai (53,2%) és a besztercebányai (55,9%) régió tanulói közepesen szignifikánsan rosszabb eredményeket értek el.

A szlovák nyelv és irodalom tesztet 2 549 tanuló töltötte ki 137 magyar tannyelvű iskolából. A vizsgázó tanulók átlagosan 59,2%-os sikerességi arányt értek el. A lányok 62,5%-os, a fiúk 56,0%-os sikerességi arányt értek el. A különbség a lányok és a fiúk között nem szignifikáns.

A pozsonyi régió 4 iskolájának tanulói (81,6 %) az országos átlagnál erősen szignifikánsan jobb eredményeket értek el.

Az egyes kerületek elért eredményeiről további információkat a  lenti mellékletek tartalmaznak.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download