
A tavaly, Munkácsy Mihály (1844–1900) születésének 180. és halálának 125. évfordulója alkalmából rendezett nagyszabású kiállításon a budapesti Szépművészeti Múzeumban több mint száz műalkotás, archív fotók, dokumentumok és kultusztárgyak segítenek még jobban megismerni az egyik leghíresebb magyar festő életét, sikereit és páratlanul gazdag életművét 2025. március 30-ig.
A jubileumi kiállítás fő célkitűzése Munkácsy művészi sikertörténetének feltérképezése, melynek során a jól ismert alkotásokat is új szempontok mentén, a fordulatos pályakép lencséjén keresztül mutatjuk be. A tárlat fő művei mellett kevésbé ismert, ritkán vagy még sosem látott festményeit is bemutatja: magángyűjteményekből és külföldről kölcsönzött rejtőzködő remekműveken keresztül világítja meg azokat a társadalom- és kultúrtörténeti tényezőket, illetve hatásokat, amelyek a művész 1870–1880-as években kibontakozó karrierjét befolyásolták, hozzájárultak hírnevéhez és a máig töretlen Munkácsy-kultusz kialakulásához.
A múzeum kisfilmjében Kathrin Kremnitzer, a Sotheby’s szakértője úgy véli, Munkácsy festményeinek átütő sikerét az egyetemesség magyarázza.
Online jegyvásárlás a Munkácsy – egy világsiker története című tárlatra: https://ligetplusz.hu/munkacsy-szm-evt-2024-25
Kapcsolódó: