Hazai hírek

A járványhelyzet alapján hétfőn kinyithat minden iskola

Gröhling szerint nyitva kell hagyni az iskolákat megkezdődhetne a rendes tanítás –

A jelenlegi járványszámok szerint január 10-én az összes iskolában automatikusan megkezdődhetne a rendes tanítás – közölte az oktatási minisztérium sajtóosztálya.

„A járványhelyzet javult, a mostani számok alapján csökken a kórházi betegek száma és az új fertőzöttek száma is, semmi akadályát nem látom, hogy január 10-től ne engedélyezzék a tantermi oktatást”

– jelentette ki ma Branislav Gröhling oktatási miniszter.

Ez azt jelenti, hogy vissza lehetne térni a Covid-automatához, amelyben az egyes járások különböző színű besorolást kapnak a fertőzöttek és a kórházban ápoltak száma alapján, de az iskolákat az összes járásban ki lehetne nyitni. Úgy működnének, mint december elejéig: amelyik osztályban felbukkan a fertőzés, az karanténba vonul, illetve a regionális egészségügyi hivatalok döntenek az osztályok, iskolák bezárásáról.

Az egészségügyi minisztérium szóvivője ennek kapcsán azt közölte, hogy a járványügyi szakértők mérlegelik a helyzetet, és azután tájékoztatnak az iskolák sorsáról.

Kinyitják január 10-én az iskolákat?