Hazai hírek

Kinyitják január 10-én az iskolákat?

január 10-én
(Fotó: Eduard Heger FB-oldala)

Eduard Heger miniszterelnök támogatja, hogy jövő hétfőn (január 10.) kinyissák az iskolákat, de az egészségügyi minisztérium szakértőinek véleményét és az oktatási minisztérium álláspontját tekinti majd mérvadónak.
Branislav Gröhling a napokban ismerteti, hogy mi lesz jövő héttől az iskolákkal.

Heger ma nyilatkozott arról, hogy jövő héttől folytatni kellene a „rendes” tanítást, mert nagyon fontos a diákok számára, hogy tantermi oktatásban részesüljenek.

Vladimír Lengvarský egészségügyi miniszter korábban azt nyilatkozta, várhatóan január utolsó hetében fog nálunk tetőzni az omikron hullám, és akár hatezer kórházi beteg is lehet, miközben maximum 3800-at tudnak ellátni – ezért tábori kórházak felállítására is felkészülnek.
Ha tényleg ez a forgatókönyv következik be, maximum egy-két hetet járnak majd iskolába a gyerekek januárban, mert ha jövő hétfőn kinyitják is azokat, ennyi beteg mellett biztosan újra online tanítás lesz.

A járványhelyzet alapján hétfőn kinyithat minden iskola