Szabadidő

A Hagyományok Háza nyári gyerektábora Ipolyszakálloson

A Hagyományok Háza idén európai uniós pályázatok segítségével szervezhette meg három ifjúsági táborát.
Az Otthonról haza programban magyarországi amatőr együttesek pályázhattak a szomszédos országok magyarlakta területein szerveződő táborokban való részvételre.
A Tulipános Láda Néptánc- és Alkotótábort a felvidéki Ipolyszakálloson rendezték július elején, két felvidéki tánccsoport, a Sendergő és a Csalló látta vendégül a somogyi Ördögcérna és a szegedi Tökmag csoportot. Gömöri, bukovinai, nyárádmenti és szászcsávási táncokat tanultak a résztvevők, minden nap volt drámapedagógia és kézműves foglalkozás helyi pedagógusok és mesterek bevonásával.
„A második tábor a Kalotaszegi Vándor Néptánctábor volt, a harmadik pedig a Maros- és Kis-Küküllő Menti Népzene- és Néptánctábor” – tájékoztat Vörös Zsuzsanna, a Hagyományok Háza kulturális szervezője, az intézmény határon túli hálózatának összefogója.
km

The post A Hagyományok Háza nyári gyerektábora Ipolyszakálloson appeared first on Magyar iskola.

%d