Kitekintő

Tananyag lett a klímaváltozás Olaszországban

Az olasz állami iskolák tananyagában jövőre már szerepelni fog a klímaváltozás és a fenntartható fejlődés.
Ezzel Olaszország a világon elsőként vezeti be a kérdés oktatását az iskolákban. Az iskolások 33 órában kötelezően foglalkoznak majd a klímaváltozás hatásaival, hogy megismerkedjenek az okaival, kockázataival és hatásaival.

Emellett a földrajz és a fizika tantárgyak olyan ismeretanyaggal bővülnek, amelyek a fenntartható fejlődéssel foglalkoznak.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és környezetvédelmi csoportok klímaváltozási modellje szerint Olaszország azon európai országok közé tartozik, amelyeket a legjobban érint a klímaváltozás, komoly hatással van a mezőgazdaságra, az ország északi részén lévő gleccserek olvadnak, ami áradásokat és földcsuszamlásokat okoz, Velence és más tengerparti városok pedig egyre nagyobb áradásoknak vannak kitéve. (mti)

Hozzászólás

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

%d bloggers like this: