Kitekintő

Tananyag lett a klímaváltozás Olaszországban

Az olasz állami iskolák tananyagában jövőre már szerepelni fog a klímaváltozás és a fenntartható fejlődés.
Ezzel Olaszország a világon elsőként vezeti be a kérdés oktatását az iskolákban. Az iskolások 33 órában kötelezően foglalkoznak majd a klímaváltozás hatásaival, hogy megismerkedjenek az okaival, kockázataival és hatásaival.

Emellett a földrajz és a fizika tantárgyak olyan ismeretanyaggal bővülnek, amelyek a fenntartható fejlődéssel foglalkoznak.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és környezetvédelmi csoportok klímaváltozási modellje szerint Olaszország azon európai országok közé tartozik, amelyeket a legjobban érint a klímaváltozás, komoly hatással van a mezőgazdaságra, az ország északi részén lévő gleccserek olvadnak, ami áradásokat és földcsuszamlásokat okoz, Velence és más tengerparti városok pedig egyre nagyobb áradásoknak vannak kitéve. (mti)