Hazai hírek

A jövő hétvégén kezdődet a magyar iskolák pedagógusainak oltása

oltsák magyarlakta
MTI-felvétel

Ezen a hétvégén a kerületi székhelyeken dolgozó tanítókat oltják, így a magyarlakta vidékek magyar pedagógusai (a kassaiakat és a pozsonyiakat kivéve) leghamarabb a következő hétvégétől február 20-tól kerülhetnek sorra.

 

Branislav Gröhling oktatási miniszter mai sajtótájékoztatóján ismertette az oltási menetrendet, a pedagógusok holnaptól, február 11-től regisztrálhatnak. A pedagógusok teljes adatbázisát nem tudják használni – mondta Gröhling –, hiszen a minisztérium számol vele, hogy lesz, aki nem akarja beoltatni magát. Az egyelőre 40 ezer rendelkezésre álló AstraZeneca vakcina nem is elég erre. Az 55 év felettieket a Pfizer vakcinájával oltják.

A magánóvodák és iskolák pedagógusai is jelentkezhetnek, az iskolák nem pedagógiai alkalmazottait viszont nem oltják.

A minisztérium a regisztrálás után ellenőrzi, hogy valóban pedagógus-e az, aki bejelentkezett, majd ezt követően időpontot kap az oltásra a lakhelyéhez legközelebbi oltási központba.
A minisztérium külön oltási kampányt szervez a pedagógusoknak, Gröhling reményei szerint a tanév végéig sikerül mindenki jelentkezőt beoltani az iskolaügyben.

%d bloggers like this: