Felhívások Hazai hírek

Január végéig lehet jelentkezni cseregyereknek

A Cseregyerek.sk program elsősorban az alapiskola felső tagozatos tanulóinak szól, főleg azoknak a szlovákiai magyar gyerekeknek, akik a saját településükön alig hallanak szlovák szót, szinte csak a szlovákórán.

A program a harmadik évadánál tart, még január végéig lehet jelentkezni cseregyereknek. Ezzel lehetőség nyílik arra, hogy a magyar gyerekek az előzetes megismerkedés után május végén két hetet szlovák iskolában, szlovák családnál töltsenek, cserébe pedig a nyári szünetben egy hétre kell vendégül látni a szlovák cseregyereket.

Cseregyerek
Cseregyerek

Részletes információk a www.cseregyerek.sk oldalon találhatók.

Íme, egy mindennél többet mondó kisfilm, melyben a programban résztvevő gyerekek közül néhány mesél a tapasztalatairól.