Hazai hírek Oktatás

A lélektan gyakorlati alkalmazása diákszemmel

A Pozsonypüspöki Alapiskola és Óvoda 9. osztályos tanulója, Richter Richárd számolt be a Biskupické noviny/Püspöki Újság legújabb, januári számában arról, mint vett részt a hatodikos Urbán Sárával együtt a negyedik alkalommal megrendezett Természettudományi diákkonferencián a Szenczi Molnár Albert Alapiskolában.

Richter Richárd lélektan Richter Richárd a lélektanról tartott kiselőadást, egy 40 kérdésből álló kérdőív kitöltetésével színesítve a prezentációját, amelynek segítségével tanítóinak a vérmérsékletét próbálta megállapítani. A nyolcadik és kilencedik osztályos diáktársaitól pedig a kreativitásuk szintjét igyekezett megtudni. Mindezzel az volt a célja, hogy rámutasson a pszichológia tudományának minden területen való hasznosíthatóságára, annak fontosságára a tudományágak sorában.

%d bloggers like this: