Oktatás

Monitor5: rosszul sikerült a magyar iskolások országos matematikatesztje

Nyilvánosságra hozta az oktatási minisztérium a tavaly ősszel írt Tesztelés5 országos központi felmérő eredményeit, amelyet összesen 2924 magyar ötödikes diák írt meg. Magyar nyelvből és irodalomból 62,0 százalékos eredményt értek el a tanulók, matematikából viszont csak 50 százalékot.
A magyar nyelvtani és irodalmi felmérőben az olvasás és az irodalmi kérdések jobban mentek a diákoknak, a fogalmazás rosszabbul sikerült. A lányok jobb eredményt értek el, 64,1 százalékra írták meg a teszteket, a fiúk 60 százalékra.

Összesen 205 hátrányos helyzetű diák is részt vett a tesztelésen, ők a gyerekek 7 százalékát teszik ki, és átlagban csupán 34,4 százalékos sikerrel oldották meg a feladatokat, általában 10-et.

Matematikából viszont sokkal rosszabb eredményt értek el a magyar gyerekek, mint a szlovákok. A magyar ötödikesek csupán 50,1 százalékos sikerrel oldották meg a feladatokat, a szlovák iskolások viszont 64,3 százalékos eredményt értek el. (km)

[pdf-embedder url=”https://www.magyar-iskola.sk/wp-content/uploads/2020/02/prezentacia_vysledky_t5_2019.pdf”]