Oktatás

Átengedik érettségizni Magyarországra a diákokat, de karantén vár rájuk

Sok külföldön – Magyarországon, Csehországban. Ausztriában vagy Lengyelországban – tanuló középiskolásnak kell érettségi vizsgát, vagy egyetemi hallgatónak záróvizsgát tennie ebben a tanévben. Branislav Gröhling oktatásügyi miniszter mai sajtótájékoztatóján elmondta, a központi válságstáb foglalkozik a kérdéssel. Átengedik érettségizni Magyarországra a diákokat, de karantén vár rájuk

„Tisztában vagyok vele, hogy komoly gondot jelentene, ha a diáknak, aki átmegy a határon, hogy leérettségizhessen vagy levizsgázhasson, majd visszatér Szlovákiába, 14 napra kötelezően hatósági karanténba kellene vonulnia. Ráadásul a karanténközpontok kapacitása is véges. Dolgozunk rajta, remélem, Ján Mikas országos tiszti főorvossal és a külföldi kollégákkal közösen sikerül megtalálnunk a megoldást erre a problémára is” – mondta Gröhling. (l)

uzatvorený hranièný prechod s Maïarskom Èunovo -Rajka