Polgári nevelés Tanuljunk

Pénzügyi ismeretek magyarul!

77 tananyag gyerekeknek gazdálkodásról, megtakarításról, befektetésről, felelősségről..

A pénzügyi ismeretek segítenek jobban megérteni és megismerni az egyes pénzügyi termékeket, tehát jobb döntéseket hozni. A pénzügyi műveltség megszerzésének több módja is van, ezekből szemezgetünk. Ránk is fér a több tudás, hiszen a magyarok közel fele még egy nagyon egyszerű teszt szerint is pénzügyi analfabétának számít. Ez nem is csoda, mivel a 35 évesnél fiatalabbak 80%-a semmilyen pénzügyi oktatást nem kapott életében. Az életben nagyon fontos szerepet játszik, hogy rendben vagyunk-e anyagilag vagy sem. Érdemes tehát kicsit beleásni magunkat a pénzügyi ismeretek világába, hogy jobban tudjuk kezelni anyagi forrásainkat.

https://viki.iedu.sk/resources/browser/financna-gramotnost-hu

viki Pénzügyi ismeretek magyarul
Pénzügyi ismeretek magyarul