Oktatás

Gröhling: felelős döntésre van szükség az iskolák újranyitásáról

Branislav Gröhling (SaS) oktatási miniszter az iskolák lehetséges újranyitásával kapcsolatban ma azt mondta, ilyen komoly döntést alapos egyeztetéseknek és előkészületeknek kell megelőznie.
„Óriási a felelősség, hiszen az oktatási rendszerben körülbelül egymillió fiatal van és több mint százezer tanár” – jegyezte meg a miniszter. Hozzáfűzte: éppen ezért felelősségteljesen akar eljárni, és kerül minden meggondolatlan vagy túlfűtött kijelentést.

Azt megerősítette, hogy hétfőn is tárgyalt a járványügyi szakértőkkel az iskolanyitás lehetőségéről, de egyelőre nincs semmiféle dátum és marad a távoktatás. Az iskolákat csak az óvintézkedések enyhítésének negyedik fázisában nyitnák meg, holnap egyszerre lép életbe a 2. és a 3. szakasz. (tasr, l)

%d bloggers like this: