Hazai hírek Oktatás

Nem lehet minden pedagógust letesztelni a nyitás előtt

Lehetetlen koronavírustesztet végezni az összes pedagóguson – jelentette ki az iskolák június elsejei kinyitása kapcsán Branislav Gröhling.

„A következő lépés akkor az lenne, hogy teszteljünk le minden gyereket és minden szülőt. Ráadásul a teszt eredménye az adott pillanatban érvényes, másnap már teljesen más lehet a helyzet” – mondta az oktatási miniszter.
A hétfői nyitás kapcsán megjegyezte, sok iskola felesleges pluszfeladatot ad a szülőknek és az alkalmazottainak, amikor például írásos nyilatkozatot kér a gyerek személyes adatainak felhasználásához. Állítólag a reggeli testhőmérséklet-mérés adatainak rögzítéséhet van erre szükség, a miniszter azonban ezt cáfolta.
„Ez szükségtelen, felesleges pluszmunka. A minisztérium és a Közegészségügyi Hivatala által az iskoláknak kiadott utasítások elegendőek és megfelelőek” – hangsúlyozta Gröhling. (l)

%d