Egyéb kategória Közösség Vélemény

Színház és nevelés

A Katedra című folyóiratból ajánljuk Kuklis Katalin színész, drámatanár írását a Vekker Műhely tevékenységéről.

„A Vekker Műhely azzal a céllal alakult 2013-ban, hogy meghonosítsuk a színházi nevelés műfaját Szlovákiában.

De mit értünk színházi nevelés fogalma alatt? Idemásolhatnék szakmai definíciókat, de nem teszem. Arra buzdítom a kedves olvasót, kattintson a www.szinhazineveles.hu oldalra. Az itt található Fogalomtár a színházi neveléssel kapcsolatos fogalmak széles skáláját értelmezi, magyarázza, úgy mint tantermi előadás, feldolgozó foglalkozás, fórum színház, vitaszínház, stb. De nem csak ezért hasznos ez az oldal. Láthatjuk, hogy Magyarországon mennyi különböző színház és társulat foglalkozik színházi neveléssel (is), milyen színes a paletta, mennyi remek program közül lehet válogatni. S azt is láthatjuk, hogy a magyar nyelvű színházi nevelést Szlovákiában két társulat: a kassai Thália Színház (jelenleg egy produkcióval – www.thaliaszinhaz.sk) és a Vekker Műhely (színházi nevelési előadásokkal, tantermi előadással – www.vekkermuhely.com) képviseli” – írja felvezetőjében a szerző.

A Vekker Műhely tevékenységének legerőteljesebb területe a színházi nevelési műhely. Ehhez kapcsolódóan foglalkoznak a drámapedagógiai tevékenységformák közvetítésével a pedagógusok számára, mivel ezek széles körben alkalmazhatók az oktatói-nevelői folyamatban.

Bővebben a linken.