Oktatás

Újranyitotta a tanévet az oktatási miniszter

nyitas
Szeptember elseje június elsején. Gröhling újranyitja a tanévet

Afféle „kis szeptember 1-jei” tanévnyitót tartott ma Branislav Gröhling oktatási miniszter a szülővárosában, Simonyban (Partizánske).
„Az eddigi információink szerint zökkenőmentesen zajlik az újranyitás, köszönöm az igazgatóknak és a pedagógusoknak mindazt, amit az elmúlt két hétben elvégeztek a nyitás előkészítése során. Hiszem, hogy minden rendben lesz” – jelentette ki az oktatási miniszter.
11 hetes szünet után tértek ma vissza az iskolába az első öt évfolyam tanulói és kinyitottak az óvodák is. A tárcának egyelőre nincsenek pontos adatai, mennyi gyerek ült vissza az iskolapadba, a becslések szerint 70-80 százalékuk, de régiónként nagy eltérések is vannak. A járási hivatalok küldik el az adatokat a minisztériumba és a hét közepére összegzik azokat.
„Az óvodák körülbelül 60 százalékos kapacitással működnek, az iskolákban az arány ennél még magasabb, és van, ahol a 80 százalékot is meghaladja” – mondta a miniszter a megyeszékhelyeken tett körútja tapasztalatai alapján. (l)

%d bloggers like this: