Kitekintő

Gargarizáló tesztet fognak használni az osztrák iskolákban

Gargarizáló tesztet fognak használni az osztrák iskolákban, azért hogy folyamatos és naprakész információkat gyűjtsenek Ausztriában a járvány terjedéséről.

https://www.magyar-iskola.sk/2020/08/gargarizalo-tesztet-fognak-hasznalni-az-osztrak-iskolakban/

Michael Wagner a bécsi Orvostudományi Egyetem Professzora kifejtette, hogy a gyerekek ugyanolyan mértékben fertőződnek meg, mint a felnőttek, csak sokkal kevésbé jelentkeznek náluk a tünetek. Nem köhögnek vagy tüsszentenek, így kevésbé terjesztik a vírust. De ez változhat ősszel, amikor a Covid együtt fertőz majd a szezonális influenzával. Akkor már a gyerekek is ugyanúgy terjeszthetik a járványt, mint a felnőttek.

Ezért fogják rendszeresen tesztelni az iskolásokat szeptembertől. A gargarizálós tesztet pedig azért választották Heinz Fassmann osztrák oktatási miniszter szerint, mert az kevésbé kényelmetlen, mint a garatból vagy orrból vett minta, viszont majdnem ugyanannyira megbízható PCR teszt.

 

https://vancouverisland.ctvnews.ca/new-gargle-covid-19-test-expanded-for-use-in-b-c-adults-1.5196231