Hazai hírek

A gyerekek 92%-a jár iskolába – Dunaszerdahely rekorder

(Minedu) rekorder
(Minedu)

Az oktatásban egyelőre nem mutatkozott meg, hogy komolyan romlik a járványhelyzet és egy csomó fekete és bordó járás van az országban. Ugyanis a tanulók 92 százaléka részt vész a tantermi oktatásban Dunaszerdahely a rekorder – az adatot Branislav Gröhling oktatási miniszter közölte szerda délelőtt.
Múlt héten a gyerekek 90 százaléka járt iskolába, az azt megelőző hetekben 94–95 százalékuk.

„Jelenleg az iskolai alkalmazottak 1,9 százaléka fertőzött, a tanulóknak a 0,9 százaléka”

– folytatta Gröhling.

Dunaszerdahely a rekorder

Az oktatási miniszter azt is elárulta, hogy a Dunaszerdahelyi járásban van beoltva a legtöbb iskolai alkalmazott: összesen 79 százalékuk.
A sorban Pozsony (75 százalék) és Vágsellye (74 százalék) következik. Hangsúlyozta, hogy a lakosság, és ezen belül a pedagógusok magas átoltottsága is nagyban elősegíti azt, hogy nyitva lehetnek az iskolák.

%d bloggers like this: