Oktatás

Hőkamera és UV-C-lámpa a Nagyszombat megyei iskolákban

Az első két tanítási héten csak 30 perces órák lesznek, az iskolai étkezdéket pedig nem nyitják ki a megyei fenntartású iskolákban – játékoztatott Nagyszombat megye.

Jozef Viskupič megyei elnök bejelentette, hogy mind az 52 középiskolában megkezdődik a tanítás. „5000 szájmaszkot küldtünk minden iskolának, a pedagógusoknak pedig arcvédő pajzsot is” – mondta a megyei elnök.

Ezen felül minden iskola számára vásároltak hőkamerát, reggelente ellenőrizni fogják minden tanár és diák testhőmérsékletét. Emellett az iskolákban kialakítottak egy karanténszobát és a megye germicid lámpákat is vásárolt – ezek UV-C sugárzásának baktériumölő és vírusölő hatása is igazolt.

Viskupič közlése szerint egyelőre csak a kollégiumi étkezdék fognak működni, az iskolai étkezdék nem. (l)

%d