Nemzedéki katasztrófa lehet az iskolabezárásokból
Kitekintő

Nemzedéki katasztrófa lehet az iskolabezárásokból

Kiemelten fontos, hogy a gyerekek a megfelelő egészségügyi óvintézkedések mellett iskolába járjanak.
António Guterres ENSZ-főtitkár szerint nemzedéki katasztrófa alakulhat ki a koronavírus-járvány miatt. Idén júliusig 160 országban voltak bezárva az iskolák bizonyos időre, ez egymilliárd diák életét érintette. Ehhez társul az a több mint 250 millió gyerek, aki már a járvány előtt sem járt iskolába. Eközben a fejlődő országok középiskolás diákjainak mindössze negyede sajátítja el az alapvető készségeket.
„Olyan nemzedéki katasztrófával szembesülünk, amelynek következtében mérhetetlen mennyiségű emberi potenciál és évtizedek fejlődése vész kárba, miközben fokozódnak az egyenlőtlenségek” – mutatott rá Guterres, és bejelentette az ENSZ Save our Future (Mentsük meg a jövőnket!) nevű kampányának elindítását. Kiemelte, fontos, hogy a diákok a megfelelő egészségügyi óvintézkedések mellett visszakerüljenek az iskolapadba, ha a hatóságok megfékezték a koronavírust. (MTI)