Kitekintő

„Vissza akarunk menni az iskolába!”

A digitális távoktatás ellen tiltakoztak dán középiskolások Aarhusban, azt követelve, hogy engedjék őket vissza az iskolákba.

Hétfőn több mint 1600 diák bojkottálta az otthoni tanulást, és helyette inkább az utcákon demonstráltak. A koronavírus-járvány miatt a második és a harmadik évfolyamosok március óta mindössze 5 napot jártak iskolába.

„Szerintem elveszett az irányítás az otthoni távoktatás felett. Mindig azt hittem,, hogy mi, középiskolások nem élvezünk túl nagy prioritást. Most meg a kistestvéreinknek nem engedik, hogy rendesen elkezdjék az általános iskolát” háborgott egy dán lány.

„Ha digitális oktatást kapsz, nem tanulod meg jól, amire szükséged van. Otthon ülve nem kapod meg ugyanazt a segítséget. A csoportmunka is más, a tanítás színvonala romlik. Ráadásul az osztálytársainkat sem láttuk lassan fél éve, ami nagyon hiányzik” – tette hozzá egy másik középiskolás.

„Vissza akarunk menni az iskolába!” – skandálták a tüntető dán fiatalok. Erre azonban egyelőre igen kevés esélyük van.

(Via Euronews)

%d bloggers like this: