Hazai hírek

Súlyosbodott a helyzet több déli járásban, az Ung-vidék vörös

A járvány miatt narancssárga zónába soroltak át több magyarlakta járást.

A fertőzések számának emelkedése miatt narancssárga zónába sorolta a járványstáb a Szenci, a Galántai, a Dunaszerdahelyi, valamint Közép-Szlovákiában a Rozsnyói járást, Pozsony után pedig a Nagymihályi járás, vagyis az Ung-vidék is vörös lett.
Ezekben a régiókban szigorúbb járványügyi intézkedéseket vezetnek be – tájékoztatott ma Marek Krajčí egészségügyi miniszter a járványstáb ülése után.

Este 11 óra után tilosak a beltéri társasági rendezvények, kivételt a lakodalmak képeznek, 150 résztvevőig. Szabadtéren csak 500 fő részvételével szabad rendezvényeket tartani, zárt térben 250 személy részvételével. A járványstáb azt javasolta az érintett önkormányzatoknak, hogy a területükön este 10 óra után tiltsák be az alkoholkimérést.