Hazai hírek

Ezt tanulják rólunk, magyarokról a szlovák diákok

Új tankönyvet kapnak a szlovák diákok, amely az országban élő nemzeti kisebbségeket mutatja be nekik. A ma megjelenő kiadványt Bukovszky László kormánybiztos mérföldkőnek nevezte.
A kiadvány címe Národnostné menšiny – zoznámme sa.

 

A kormánybiztos mai közleménye szerint ez történelmi pillanat a szlovák oktatásügyben, és hosszú, göröngyös út vezetett idáig. A kiadvány megjelentetését rögtön hivatalba lépése után, még 2016-ban kezdeményezte. A tankönyvet az Állami Pedagógiai Intézet jelentette meg, a magyarokat bemutató részt Radi Anita írta. A rövid történelmi áttekintésen kívül a könyv bemutatja a szlovákiai magyarokat, kultúrájukat, hagyományaikat, szerepel benne például a Rubik-kocka, a magyar gulyás és a puli, a DAC és az Ifjú Szivek is.
Az alábbi dokumentumban elolvashatja, mit tanulnak rólunk a szlovák diákok, a magyar kisebbséget bemutató rész a 42. oldalon kezdődik. (l)

 

narodnostne-mensiny-zoznamme-sa
%d bloggers like this: