Hazai hírek

Ha minden jól megy, november 30-án mehetnek iskolába a gyerekek

Október 26-tól november 27-ig távoktatás lesz az alapiskolák felső tagozatán. Az alsó tagozaton egyelőre a megszokott rend szerint folytatódik a tanítás, az óvodák és a bölcsődék is nyitva maradnak. A középiskolákat már korábban bezárták.
Ha kedvezően alakul a helyzet, akkor a diákok november 30-án, hétfőn térhetnek vissza az iskolába – írta Branislav Gröhling oktatásügyi miniszter a közösségi hálón. Hozzátette, ha nem javul a helyzet, decemberben is marad a távoktatás.
Október 26-tól az összes egyetem áttér a távoktatásra, a teljes téli szemeszter idejére.
A miniszter megerősítette, hogy az őszi szünetet október 30-ra és november 2-re halasztják. „Pénteki és hétfői napról van szó, és tekintettel arra, hogy azon a hétvégén lesz az országos vírustesztelés, hétfőn fertőtleníteni kell. Ezenkívül november 6-án és november 9-én is tanítási szünet lesz, amikor az újabb általános tesztelést végzik” – tette hozzá Gröhling. (l)