Hazai hírek

100 eurós jutalom minden iskolaügyi alkalmazottnak a minisztériumtól

(Facebook)
(Facebook)

Év végi jutalmat kap mindenki az iskolaügyben, jelentette be ma az oktatási miniszter. Branislav Gröhling elmondta, az iskolaügy nem pedagógiai alkalmazottai is megkapják a prémiumot, összességében körülbelül 78 ezer alkalmazottról van szó.
A cél, hogy mindenki teljesítményét honorálják a koronavírus-járvány idején.

 

A minisztérium a saját költségvetéséből különít el erre 11 millió eurót, és a pénzt egyenesen az iskoláknak küldi.

Gröhling a mai sajtótájékoztatóján úgy becsülte, 100 euró körül lehet a jutalom összege. Az egyetlen szépséghiba, hogy talán csak januárban érkezik meg, de a miniszter azt mondta, mindent megtesznek, hogy a decemberi fizetéssel együtt kapják meg az iskolaügyi alkalmazottak. (l)

Mikor lesz modern iskolánk?
%d