Hazai hírek Oktatás

Az Állami Pedagógiai Intézet (ŠPÚ) aktuális útmutatója

Az Állami Pedagógiai Intézet (Štátny pedagogický ústav) aktuális útmutatójában megtalálható minden olyan információ ami a hétfőtől érvényes rendelkezésekhez kapcsolódik.

Az oktatás szervezéséről szóló döntés meghozatalakor az alábbiakat tekintik prioritásnak:

  • Biztosítsa a lehető legnagyobb mértékben az oktatási és tanulási lehetőségek jogát minden tanuló számára, beleértve azokat a tanulókat is, akiknek nincsenek meg a feltételeik a digitális technológiák segítségével történő távoktatáshoz;
  • lehetőség szerint minősített oktatás biztosítása az általános iskolások nappali oktatásában; távoktatás biztosítása az alapiskola felső tagozata és az alapiskola alsó tagozatának azon tanulói számára akik a karantén mellett tanulni tudnak a fő tantárgyak kiigazított tantervének megfelelően;
  • Teljes nappali oktatás biztosítása a szociálisan hátrányos helyzetű tanulók számára, akiknek nincs hozzáférésük a távoktatáshoz, lehetőleg napi rendszerességgel, legalább hetente egyszer, 3 órán át, kis csoportokban (5 tanuló + 1 oktató).
  • Egyéni személyre szabott támogatást nyújtása a sajátos nevelési igényű tanulók számára teljes munkaidőben vagy távoktatási formában.
1605431335222_metodicke_usmernenie_zs_16-11-2020
%d bloggers like this: