Hazai hírek

Húsvétig lesz iskolai öntesztelés, a diákok 96%-a jár iskolába

öntesztelés
(Pixabay)

Egyre csökken a fertőzés az iskolákban – ezen a héten a 370 ezer öntesztelés csupán 1,5 százaléka lett pozitív. A képhez hozzátartozik, hogy a héten tavaszi szünet van Pozsony, Nagyszombat és Nyitra megyében. Hozzátartozik az is, hogy az antigén öntesztek az Omikron variánsra nem biztos, hogy ugyanannyira érzékenyek, mint a régebbiekre.

Branislav Gröhling oktatási miniszter azt is bejelentette, hogy a többi megyében a gyerekek 95,9 százaléka jár iskolába, ami nagyon jó arány.

Az öntesztelés minimum húsvétig, vagyis április közepéig érvényben lesz, az akkori járványhelyzet alapján döntenek a továbbiakról. A minisztérium addig is újabb 1,8 millió tesztet kért az állami tartalékalaptól.

%d bloggers like this: